Oпштинско такмичење у шаху

Основна школа „Јован Шербановић“ из Лазнице организовала је, по први пут, Oпштинско такмичење у шаху, у појединачној и екипној конкуренцији.

Организатор је Министарство просвете у сарадњи са Шаховским Савезом Србије, а на нивоу општине школа је несебичну подршку добила и од Општинског Шаховског клуба „Врело“, тако да је ток такмичења  протекао  по пропозицијама које и налаже сам протокол надметања играча.

Према речима директора школе Станише Зрнкаревића, за само такмичење пријавило се 13 играча, што је задовољавајући број, с обзиром да је шах у школама врло мало заступљен.

У појединачној конкуренцији у категорији трећег и четвртог разреда прво место је освојио Давид Николић из основне школе из Лазнице. Трећу групу чинили су играчи петог и шестог разреда где је први био Милан Лападатовић, док је у узрасту седмог и осмог разреда прва позиција  убедљиво припала Денису Милошевићу из основне школе из Жагубице.

Када су у питању екипе, пропусницу за даљи круг, тј. Окружно такмичење од укупно три школе са територије општине Жагубица, добила је лазничка школа „Јован Шербановић“.

Оно што је окарактерисало само такмичење јесте подједнака заинтересованост старијих основаца и предшколаца, од којих се у игри ван конкуренције представио  Михајло Перић из Крепољина, чији таленат видљив и упамћен од стране судије. Кроз неколико победа, показује да младе наде за шах у општини Жагубица ипак постоје.