Посета министра просвете нашој школи

Министар просвете, науке и технолошког развоја Томислав Јовановић и начелница школске управе Пожаревац Весна Здравковић посетили су 06.03.2014. године нашу школу. Том прилоком министар је обишао реновирану фискултурну салу, одељење вртића као и реновиране учионице. Министар је похвалио рад школе и истакао могућност увођења влашког и румунског језика као изборног предмета и да је потребно да се родитељи изјасне по овом питању.

По речима министра Јовановића са штампом уџбеника за ове језике почеће се након завршене анкете, а исти ће бити завршени пре почетка школске 2014/2015 године.

Први човек образовања Србије истакао је да ће Министарство помоћи  у великој мери у циљу бољег функционисања школства, побољшања и промена у извођењу наставе. Министар сматра да школа није тешка и да су подједнако добри сви, како у већим срединама као што је Београд и околина , тако и у унутрашњости.