Екскурзија виших разреда

Маршута: Лазница - Свијалнац - Крагујевац - Мокра Гора - Тара -Бајина Башта -Перућац - Кадињача - Чачак - Свијалнац - Лазница

ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ВИШИХ РАЗРЕДАа

Програм путовања:

1. дан: полазак у јутарњим сатима испред школе у Лазници. Путовање преко Свилајнца, Крагујевца и Ужица. Обилазак манастира Ваведење у овчарско-кабларској клисури. Пут ка Мокрој Гори, долазак на Шарган и обилазак Мећавника - етно села и комплекса, који је створио Емир Кустурица. По завршеном обиласку, ручак у ресторану "Мокра Гора". Следи вожња пругом уског колосека "Шарганском осмицом". У поподневним сатима одлазак у хотел "Бели Бор" на Тари. Смештај, вечера и дискотека. Ноћење.

2. дан: доручак у хотелу. Одлазак за Перућац, обилазак језера са погледом на хидроелектрану и изворишта реке зване "година". Наставак путовања до манастира Рача и по завршеном обиласку, одлазак у Бајину Башту. Кратка пауза у центру града, а потом повратак у хотел на ручак. У поподневним сатима путовање до Кадињаче. Обилазак спомен комплекса посвећеног погинулим партизанима радничког батаљона у II Светском рату. Наставак путовања ка Лазници.

више слика >